ИСТОК

Беровскиот градоначалник Пекевски, демантира: Во ниту еден момент не сум ја злоупотребил службената положба

Градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски, ги демантира обвинувањата упатени од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Берово, за наводна злоупотреба на...

Штипски кризен штаб: Состојбата со ковид-19 е под контрола, забрана за традиционалното одбележување и искачувње на тврдината „Исар“ по повод денот на пролетта

На денешниот координативен состанок на општинскиот кризен штаб за заштита и спасување при Општина Штип се разговараше и анализираше актуелната...

Здравков: Апелирам до сите чинители на спроведувањето на пописот да покажат висока професионалност во извршувањето на своите задачи

Координаторот на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Љубе Здравков, на панелот на ЦИВИЛ „Попис: Статистика, не политика“ изрази сомнеж од страна...

Page 1 of 17 1 2 17